Black and White - společnost bez ručení

ZPĚT

Rozhovor s panem Bernardem Blackem

Co je Vaším životní snem?

Chtěl bych se probudit do světa, kde nikdo nebude cizopasit na druhých. Každý bude vědět, že jeho blízcí jsou skutečně jeho blízkými v tom pravém slova smyslu.

Co pro to uděláte?

Probudím v lidech dobro. V naší firmě nabízíme možnost volby. Každá volba je obtížná, často přináší nějakou oběť a provází ji důkladné zvážení. Většinou má svou bílou i černou stránku. Lidem ukazuji přednosti té bílé, aby se rozhodli pro ni a stalo se to jejich návykem.

Co je podle Vás bílá?

Bílá je naplnění, bílá je klid, bílá je pohoda. Představte si tandemový seskok. Máte k sobě připoutaného zkušeného instruktora. On nedopustí, aby se Vám něco stalo, s ním jste v bezpečí. Společně vyskočíte z letadla a padáte. Jste naplnění hrůzou, zděšením a strachem. Jakmile dopadnete, pocítíte úlevu, zalije Vás totální euforie. To je příklad bílé.

Jak jste se k Vašemu podnikání dostal?

Bylo to otcovo poslední přání. Chtěl, abychom spolu s bratrem založili rodinný podnik. Oba jsme chtěli jeho přání splnit, ale bylo to v skutku obtížné. S bratrem jsme každý kompletně rozdílní a museli jsme dlouho hledat nějakou společnou cestu. Po čase se nám to povedlo a myslím, že naše firma má již ve svět své vyhlášené jméno.

Zkuste mi popsat svého bratra jako společníka.

Musím uznat, že Walter je tak trochu z jiného těsta. Ale na druhou stranu v tom je právě to kouzlo. Dokáže věci, na které já nemám ani pomyšlení. Někdy se až bojím, aby to náhodou nepřehnal. Samozřejmě se snažím dohlížet na to, aby k tomu nedošlo. Ale nemůžete ho mít na očích věčně. Jasně, nemá to rád, takže mi to i často vyčítá. Jsme pod jednou střechou, pod jedním jménem, tak to musí pochopit a respektovat.

Dovolte mi poslední otázku, máte nějaké životní motto?

Moudré je vědět, chytré je zažít, božské je prozřít.

Děkuji za rozhovor.